PLN
EUR
USD

Dialog o kapłaństwie

św. Jan Chryzostom

Numer katalogowy: ksi005514

Brak (0 szt.)
 
Dostawa od 2,00 zł
.
18,00 zł / szt.
17,14 zł + 5% VAT
Produkt niedostępny
Brak (0 szt.)
 
Dostawa od 2,00 zł
.

Nie znaleziono produktów odpowiadających zadanym kryteriom

Św. Jan Chryzostom, żyjący w IV wieku po Chrystusie, należy do najwybitniejszych Ojców Kościoła. Był jednym z największych mówców starożytności chrześcijańskiej. Jego nauka moralna oparta jest na Biblii, z niej wypływa i do niej nieustannie nawiązuje.

Św. Jan Chryzostom naucza nie jako teoretyk, ale jako wypróbowany kierownik duchowy i duszpasterz, dobrze osadzony w realiach życia, zawsze gotów poddać swe poglądy koniecznej rewizji. Jego charakterystyczną cechę stanowi głęboka miłość do tych, do których przemawia, umie więc zyskać sobie sympatię i zaufanie słuchaczy.

Najbardziej znany i poczytny dialog O kapłaństwie jest najwybitniejszym tekstem patrystycznym. Dzieło to mówi o wielkości chrześcijańskiego kapłaństwa i wzywa do godnego jego sprawowania.

Dialogowi O kapłaństwie nie brak aktualności. Należy on do dzieł klasycznych, tych, które mimo upływu czasu mają nam zawsze coś do powiedzenia. „Czy nie jest więc dla nas rzeczą pożyteczną odczytać go w czasach, w których, jak mówił św. Jan Chryzostom, Kościół jest bardziej wzburzony niż fale Euripu?”

 

format: 140 X 202,

stron: 160,

oprawa: miękka

*
*
*
[code]Odśwież