PLN
EUR
USD

Pięć minut dla nadziei. Myśli na każdy dzień

Papież Franciszek

Numer katalogowy: ksi003875

Brak (0 szt.)
 
Dostawa od 2,00 zł
  •  
    Producent: WYDAWNICTWO JEDNOŚĆ
.
22,20 zł / szt.
21,14 zł + 5% VAT
Produkt niedostępny
Brak (0 szt.)
 
Dostawa od 2,00 zł
  •  
    Producent: WYDAWNICTWO JEDNOŚĆ
.

Nie znaleziono produktów odpowiadających zadanym kryteriom

Słuchać papieża Franciszka to zdobyć się na odwagę, by jego „prowokacyjna prostota” rozpaliła naszą nadzieję i na nowo ożywiła żar tej miłości, która uprzedza i pierwsza przejmuje inicjatywę.
(o. Fernando Prado Ayuso)


Zgodnie z intencją argentyńskiego wydawcy oryginału, mamy nadzieję, że książka ta „znacząco przyczyni się do poznania osoby papieża Franciszka”, a zarazem pomoże „odczytywać wydarzenia oczami miłości i wiary”. Publikacja zawiera wybór wypowiedzi Ojca Świętego ułożonych w formule kalendarza i opatrzonych adekwatnym tytułem, tak by można było z nich skorzystać na co dzień. To „perełki” jego myśli, pedagogicznie dawkowane, które mogą rozjaśnić naszą codzienność oraz stanowić życiową inspirację. Na końcu zbioru znajduje się praktyczny indeks kluczowych słów.

5 stycznia – Potrzebujemy Ojca
Relatywistyczna iluzja, polegająca na twierdzeniu, że każdy sam wytycza swój własny kurs, to nic innego jak tylko kolejna podróż zmierzająca ku katastrofie, która zapowiada nową frustrację. 
My, ludzie, nie możemy żyć bez Ojca.

28 sierpnia – Pokusa światowości
Kiedy chrześcijanin nie doświadcza trudności w życiu, gdy wszystko idzie mu dobrze i wszystko 
jest piękne… coś jest nie tak. Można pomyśleć, że jest w dobrej komitywie z duchem świata, światowości. To właśnie jest typowa pokusa chrześcijanina.

26 listopada – Nie tylko rozum
Nasze rozumowanie nie jest światłością świata, jest po prostu przebłyskiem rozjaśniającym naszą wiarę. Najgorsze, co może się przydarzyć człowiekowi, to dać się zwieść „światłu” rozumu. Stanie się intelektualistą ignorantem albo domorosłym „mędrcem”.

Odbiorcy:
- publikacja jest adresowana do szerokiego grona czytelników, zainteresowanych osobą, poglądami oraz nauczaniem papieża Franciszka. 


Stron: 192
Oprawa: twarda
Format: 125x195 mm
Rok wydania: 2014

Cechy produktu

  • Producent: WYDAWNICTWO JEDNOŚĆ
*
*
*
[code]Odśwież