PLN
EUR
USD

Brat Albert. Biografia

Numer katalogowy: ksi011219

Brak (0 szt.)
 
Dostawa od 2,00 zł
Święty człowiek z krwi i kości
.
32,00 zł / szt.
30,48 zł + 5% VAT
Produkt niedostępny
Brak (0 szt.)
 
Dostawa od 2,00 zł
Święty człowiek z krwi i kości
.

Nie znaleziono produktów odpowiadających zadanym kryteriom

Brat Albert, jakiego znamy z obrazów i świątobliwych opowieści, jest czuły, miłosierny i troskliwy, ale jednocześnie bardzo nieprawdziwy. Nastoletni Chmielowski napadł przecież na pocztowy furgon, a z oddziałem powstańców „komandosów” atakował Moskali, walcząc o życie i wolność. W czasie potyczki z nimi stracił nogę. Uciekając przed represjami, zamieszkał aż w Paryżu, gdzie klepał biedę, mogąc jedynie pomarzyć o życiu wyższych sfer. Po ogłoszeniu amnestii dla powstańców wrócił na ziemie polskie.

Był utalentowanym malarzem, który dopiero z czasem zaangażował się w pomoc najbiedniejszym. To jednak nie było łatwe. Musiał mierzyć się z odtrąceniem przez dotychczasowych przyjaciół, nie rozumiejących jego oddania się pracy na rzecz ludzi najuboższych, i niechęcią duchownych, którzy traktowali to jako fanaberię artysty.
Natalia Budzyńska przedstawia nam człowieka z krwi i kości. Uczłowiecza Świętego i pokazuje go takiego, jaki był naprawdę – surowego, bezpośredniego, twardego, ale równocześnie bezgranicznie kochającego.

Oprawa twarda

Format: 165x235

Liczba stron: 416

*
*
*
[code]Odśwież