PLN
EUR
USD

Jacek Święty Dominikanin

Numer katalogowy: ksi006244

Brak (0 szt.)
 
Dostawa od 2,00 zł
.
12,55 zł / szt.
11,95 zł + 5% VAT
Produkt niedostępny
Brak (0 szt.)
 
Dostawa od 2,00 zł
.

Nie znaleziono produktów odpowiadających zadanym kryteriom

Książka ta wpisuje się w obchody Roku Jackowego i stanowi cenne uzupełnienie pozycji znajdujących się już na rynku. Święty Jacek - jak pisał kard. Karol Wojtyła - uczył naszych przodków surowej, ale autentycznej i zdrowej, życiodajnej prawdy ewangelicznej.

Święty Jacek Odrowąż żył i działał w latach ok. 1183-1257. Jest on czołową postacią pierwszych polskich dominikanów, którzy po przybyciu do Krakowa jesienią 1221 r. już w kilka lat później założyli oprócz Krakowa  klasztory w Pradze, Wrocławiu, Kamieniu, Gdańsku, Płocku, Sandomierzu. Ten wybitny kaznodzieja i gorliwy misjonarz swą działalnością apostolską i misyjną objął ludność Karyntii, Moraw, Czech, Polski, Rusi i Prus. Zasięg jego apostolstwa rozciąga się od Adriatyku po Bałtyk, od Odry po Dniestr. Zasłużył w pełni na miano apostoła Słowian i to nie tylko przez swą pracę apostolsko-misyjną, ale przede wszystkim przez zapoczątkowanie na tych terenach przyszłych prowincji dominikańskich.
Już za życia cieszył się sławą wielkiego cudotwórcy, a po śmierci kult ten dalej się szerzył, w wyniku którego został uznany świętym w 1594 r.

 

liczba stron: 80

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

*
*
*
[code]Odśwież